Strona główna
„Podniesienie poziomu edukacji w Gminie Łęczyca - wsparcie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu”
#FunduszeEuropejskie
Gmina Łęczyca realizuje projekt pn.
„Podniesienie poziomu edukacji w Gminie Łęczyca - wsparcie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu”
Wartość projektu: 791 169,80 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 672 494,33 PLN
IV Raj Przedszkolaków "Bom Turystą się narodził"
Grupa 5-6 latków uczestniczyła w IV Rajdzie Przedszkolaków ,,Bom Turystą się narodził” w Łęczycy. Mnóstwo śmiechu, ogrom wiedzy i przepiękny szlak, którym szliśmy wynagrodził każdy przebyty kilometr.
Jestem dumna z tych małych ludzi, że bez marudzenia pokonali całą trasę
Rodzicom serdecznie dziękuję, za pomoc w organizacji transportu, największą nagroda dla Nas były Wasze brawa na mecie - jesteście niezastąpieni
Pasowanie na czytelnika
12 czerwca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie pierwszej klasy po wykonaniu różnych zadań (zagadki, rebusy, wykreślanki, prace plastyczne) stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Oby czytanie książek stało się dla nich ulubioną formą spędzania wolnego czasu!!!
Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"
12 czerwca o godz. 10.00 w całym kraju rozpoczęła się najliczniejsza akcja czytelnicza, której celem jest budowanie pozytywnych skojarzeń z książką oraz czytanie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych i niecodziennych okolicznościach. W naszej szkole czytali wszyscy uczniowie, a dzieciom z przedszkola oraz zerówki czytały ich panie;)
DZIEŃ MAMY I TATY
Wyjątkowe święto w naszej szkole – Dzień Mamy i Taty!
„Mama i Tata to najprostsze słowa, a znaczą cały świat...” Pod tym hasłem w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasi najmłodsi artyści z przedszkola i klas 0–II zaprezentowali wyjątkowy program słowno-muzyczny. Były wzruszające wiersze, radosne piosenki oraz piękne układy taneczne. Na twarzach przybyłych rodziców gościł uśmiech, a w oczach kręciły się łzy wzruszenia. Po występach dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
WYCIECZKA 3-DNIOWA KLAS 7 I 8
Wycieczka 3-dniowa klas 7 i 8. Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, u Marysi i Jacka w Murzasichle, Jaskinia Bielańska, Jezioro Orawskie i Zamki Orawskie na Słowacji.
Dziękujemy Pani przewodnik Edycie Boczkowskiej-Czech.
MIĘDZYNARODOWA AKCJA "CZYTANIE NA POLANIE"
Miedzynarodowa akcja "Czytanie na polanie".
7
TRZY-DNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY
W dn. 19-21 maja klasy 3-6 uczestniczyły w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez panie: E. Dudek oraz I. Starzyńską. W programie były: pobyt w CN Kopernik, zwiedzanie Stadionu Narodowego, Fabryki Czekolady E. Wedel, Starego Miasta, obejrzenie panoramy stolicy z 30-piętra Pałacu Kultury i Nauki, wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz w dworku F. Chopina w Żelazowej Woli.
"PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach do gminnego XLVII Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”. Szkołę reprezentowali: Gracjan Pokorski, Szymon Sieczka, Marcin Olejniczak, Gabrysia Pisera, Ala Pacholczyk oraz Wojtek Popławski.
Z dumą informujemy, że Ala Pacholczak zdobyła III miejsce, Gabrysia Pisera zajęła II miejsce, natomiast Wojtek Popławski otrzymał wyróżnienie.
DZIEŃ ZIEMI
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania terenu wokół placówki. Wspólnie porządkowaliśmy boisko oraz pobliskie tereny zielone, zbierając śmieci i dbając o estetykę otoczenia. Akcja miała na celu nie tylko poprawę wyglądu okolicy, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zrobić coś dobrego dla naszej planety.
UCZNIOWIE KLASY 8 W AKCJI
Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 8 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach kampanii „Znam te numery”. To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa – szczególnie w kontekście oszustw telefonicznych i internetowych. Nasi ósmoklasiści wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz dojrzałym podejściem do tak ważnego tematu. W ramach konkursu przygotowali własne materiały edukacyjne, które nie tylko zwracają uwagę na zagrożenia, ale również pokazują, jak skutecznie im przeciwdziałać. Udział w projekcie był dla uczniów nie tylko okazją do rozwijania swoich umiejętności, ale także cenną lekcją odpowiedzialności i świadomego korzystania z nowych technologii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za wyniki konkursu! Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie podejmują inicatywy, które mają rea
RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Niech te święta Wielkanocne przyniosą spokój, radość i nadzieję,
która rozkwita razem z wiosną.
Życzymy chwil pełnych ciepła w gronie najbliższych,
serdecznych rozmów i uśmiechu,
który zostanie na długo.
Niech każdy dzień przynosi coś dobrego.
Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu
Wiosno wiosno ach to Ty!!
Tak przedszkolaki przywitały Wiosnę 🩷🧚♀️
45
🦖 Dzień Dinozaura w Przedszkolu 🦕
W grupie maluszków odbył się wyjątkowy Dzień Dinozaura, który dostarczył dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń!
Tego dnia sala zamieniła się w prehistoryczny świat pełen przygód. Już od samego rana przedszkolaki wyruszyły na poszukiwanie dinozaurów, chodząc po specjalnie przygotowanych śladach prowadzących do różnych zadań. Każdy mały odkrywca musiał wykazać się sprytem, spostrzegawczością i odwagą, wykonując „dinusiowe” zadania.
1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych🇵🇱🔥
Uczniowie kl VII i VIII uczcili 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych światełkiem pamięci. Pamiętamy ,szanujemy !!!
LEKCJA WOS-u W SĄDZIE REJONOWYM W ŁĘCZYCY
W dniu 20 lutego 2026r. uczniowie kl 8a i 8b z Topoli Królewskiej i kl 8 z Siedlca skorzystali z możliwości wzięcia udziału w pogadance przeprowadzonej przez sędziego Sądu Rejonowego w Łęczycy. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o pracy sądów rejonowych, tematyce rozpraw, kwestii studiów czy zarobkach. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Bardzo dziękujemy panu sędziemu za miłe powitanie i poświęcony czas
BEZPIECZNE FERIE!!!
Witajcie, Mistrzowie Zimowych Przygód! Ferie to czas na totalny relaks, ale żeby nic nie popsuło Wam zabawy, wrzucamy krótką przypominajkę o zasadach bezpieczeństwa:
Sanki to nie bolidy F1: Zjeżdżajcie tylko w miejscach oddalonych od ulic, parkingów i rzek. Robienie „kuligu” za samochodem to najgorszy pomysł świata.
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych

Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 537162
