• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 10.10.2023 na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów z policjantem z Miejskiej Komendy Policji w Łęczycy. Tematem przewodnim pogadanki była odpowiedzialność karna dzieci i młodzieży szkolnej. Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Pani policjant nakreśliła, co na ten temat mówi Kodeks Karny. Ponieważ do szkoły podstawowej chodzą w większości poniżej 13 roku życia nie można im przypisać winy, natomiast w stosunku do małoletnich, którzy ukończyli 13 rok życia w grę wchodzi ich własna odpowiedzialność. Nie wyłącza to odpowiedzialności rodziców zaczyny swojego dziecka. Ponadto poruszane były tematy narkotyków i dopalaczy, alkoholu, przemocy w szkole i agresji elektronicznej przeplatane konkretnymi przykładami z innych szkół. Wypowiedzi pani policjant były dostosowane do wieku słuchaczy. Było to ciekawe i pożyteczne spotkanie.

• ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

6 października uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji każdy miał możliwość wziąć ze sobą uśmiech i pokolorować plakat.

Światowy Dzień Uśmiechu został zainicjowany w 1999 r. , i przypada w każdy pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego był Harvey Ball, twórca znanego na całym świecie znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle .

„Nigdy nie zapomnij się uśmiechać, bo dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.”

• MAŁY NAUKOWIEC

26.09 w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące źródeł energii. Dzieci miały okazje dowiedzieć się skąd bierze się prąd elektryczny, jak trafia on do naszych domów oraz jakie są odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Każdy uczestnik miał okazje wziąć udział w ciekawych doświadczeniach związanych z pozyskiwaniem energii ze słońca oraz wiatru. Na koniec wszyscy wzięli udział w sesji zdjęciowej ,,MAŁY NAUKOWIEC’’.

• ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!!!

• ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

• Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

• Infomacja

Obiady w szkole ruszją od 11 września. Zapisy do 6 września. Karta zgłoszenia na obiady dostępna u wychowawcy lub w sekretariacie szkoły. Koszt obiadu 6 zł.

• OGŁOSZENIE!!!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 o godz. 10.00. Msza Św. o godz. 9.00.

Dowóz dzieci do do szkoły 8.15. Odwóz godz. 10.30

• II Piknik Mundurowy w Łęczycy

7 czerwca klasa V wzięła udział w II Pikniku mundurowym w Łęczycy. Atrakcji było wiele m.in.: pokaz sprzętu i wyposażenia służb, symulator skoków spadochronowych, pokaz pierwszej pomocy, miasteczko ruchu drogowego, alkogogle oraz gry i konkursy edukacyjne dla najmłodszych.

• AKCJA CZYTELNICZA "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", miała ona na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu

• Warsztaty ekologiczne

Ależ wczoraj się działo. W naszej szkole jako jedynej w powiecie odbyły się warsztaty ekologiczne zorganizowane w ramach kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Łódzkiego „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. W ramach warsztatów uczniowie dowiedzieli się na czym polega bioróżnorodność w najbliższym otoczeniu. Następnie pod czujnym okiem edukatorów uczniowie otrzymali domki w kształcie trójkąta do wypełnienia materiałami do zakładania gniazda przez dzikie owady zapylające. Ostatnim punktem było posadzenie drzewek, które urozmaicą teren zielony w obrębie szkoły. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości. Dziękujemy Panu Marszałkowi Województwa Łódzkiego panu Grzegorzowi Schreiberowi, Panu Senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi oraz Firmie Deer Garden za wspaniałe zajęcia. Liczymy na dalsza współpracę.

• GALERIA ZDJĘĆ BABCI I DZIADKA

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś w naszej szkole gościliśmy najważniejszych gości na świecie - naszych dziadków i nasze babcie! Specjalnie dla nich uczniowie klas I-III oraz przedszkola i zerówki przygotowali najpiękniejsze przedstawienia. Były wiersze, piosenki, skacze, tańce i życzenia. Dzień pełen wzruszeń i miłości. Na koniec wszystkie babcie i dziadkowie dostali piękne upominki od kochających wnuków i słodki poczęstunek.

• FERIE TO CZAS ZABAWY!!!!

Ferie to czas zabawy! A kiedy jest najlepsza zabawa? Kiedy się można poburudzić, bo brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!

• KONFERENCJA SKILLS FORUM 2022

W dniach 21-22.11. została zorganizowana konferencja przez firmę Intel pt.: Future Skills Forum 2022. Z naszej szkoły, zaproszenie otrzymały p. Marta Łuczak i p. Wioleta Kostorz-Holek i były to jedyne nauczycielki z naszej gminy. Tematem przewodnim forum były m.in. nowe trendy w edukacji w kontekście rozwoju kompetencji cyfrowych. Agenda spotkania zawierała wystąpienia, panele i sesje robocze dot. tworzenia standardów edukacji oraz trendów technologicznych np. warsztaty o sztucznej inteligencji. Dzięki nawiązaniu współpracy z marką Intel, nasi uczniowie oraz nauczyciele będą mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności pod kątem najnowszych technologii, wdrażanych podczas konkretnych lekcji.

• ZABAWA CHOINKOWA

W sobotę nasza szkoła była pełna śmiechu, muzyki i dobrej zabawy, ponieważ odbyła się choinka. Tańczyli duzi i mali, wysocy i niscy, chłopcy i dziewczynki! Tyle zabawy na początek ferii pozazdrościć nam mogą wszyscy.